3514
10359036_10152303195296805_5145268865015093680_o
  • Event Time:
  • Location: Malá Amerika

Ochutnej svět,  poznej nové lidi.

Myšlenkou International Dinner je sdílet jídla typická pro vaši zemi s ostatními a ochutnávat to, co přinesou ostatní. Přijďte, uvařte a užijte si večer ve skvělém mezinárodním prostředí se skvělým jídlem.

Vstupné je zdarma, pro ty kteří přinesou jídlo a navíc od nás dostanou ještě dva drinky ;-) Pro ostatní je vstup 100 Kč. Pokud plánujete něco přinést, vyplňte tento krátký formulář, ať můžeme připravit místo pro vás a vaši zemi.

Vybrané vstupné bude také použito na částečné proplacení nákladů na ingredience pro ty, kteří vařili. Pokud chcete, aby vám byly suroviny částečně proplaceny, přineste prosím účtenku.

————————–————–

Taste the world, meet new people.

The idea of International Dinner is to share meals from your country with others and taste national dishes. We encourage you to come, cook and have a great time in amazing international environment!

Entrance is FREE for those, who will bring a meal, plus we give them two drinks ;-) For others, the fee is 100 CZK. If you plan to bring something, please, fill in this short form, so we can prepare a space for you and your country.

The entry fee will be also used to cover some portion of the ingredient expenses of those who were cooking. If you would like to get partial “ingredient reimbursement”, please bring the bill.