Maribor – cesta tam a zase zpátky

Slovinsko je místo, které má k dispozici úplně vše – velehory i moře, a to vše v době dojezdu cca 1,5 hodiny. V průběhu jednoho dne si tak můžete zalyžovat stejně tak i užít plavání u moře. V mém případě se to týkalo spíše toho lyžování.

Na začátku nás vzali na vrchol Mariboru obrostlý vinou révou, kde nás všechny uvítali. Udělali nám prohlídku vánočního města a pak jsme si šli zalyžovat. Sjezdovky kolem Mariboru jsou skvělé jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Lyže Vám jsou schopni sehnat ve Slovinsku a tím se zbavíte nutnosti s sebou tahat těžké zavazadlo přes 2 státy nebo potřeby si dokupovat extra zavazadlo v letadle.

Mimo lyžování si můžete užít i Mariborské vinné sklepy, které svého času zásobovali vínem celou Jugoslávii a můžete i ochutnat vína z odrůd, které do Slovinska dovezl Napoleon nebo oslavu nového roku z nejvyšší budovy v Mariboru odkud vidíte na kilometry daleko a díky tomu je sledování ohňostrojů dechberoucí pohled.

Samotní organizátoři byli skvělí. Přátelští, milí a ochotní i navzdory tomu, když s někým z nich omylem praštíte na zem. Cestu do Slovinska mohu zkrátka jen doporučit protože Vaše očekávání budou v plném rozsahu překonány.