Kolik Letní univerzita stojí

Cenová dostupnost letních univerzit je jedním ze základních požadavků na Letní univerzity. Ceny se pohybují mezi 77 € a 98 € za týden – záleží na typu letní univerzity.

V této ceně je zahrnuto:

 •  ubytování
 • minimálně dvě jídla denně
 • veškeré přesuny v rámci programu
 • vstupy v rámci programu (vstupné do muzeí, na různé akce,…)

Způsob ubytování se na různých univerzitách liší, ale většinou se jedná o levnější a jednodušší ubytování: koleje, ubytovny, domy AEGEE členů, tělocvičny, stany atd.

V ceně není zahrnuto:

 • doprava z vašeho domova na místo konání a zpět
 • cestovní pojištění

Organizátoři do Letních univerzit zahrnují také dobrovolnou část programu za příplatek (tzv. optional fee), která zahrnuje nějakou zvláštní aktivitu – například další výlet, hraní bowlingu, kánoe, ochutnávky vín atp. Optional fee se pohybují od 10 € do 40 €

Jak se na Letní univerzitu přihlásit

 1. Vyplň elektronickou přihlášku ke členství v AEGEE-Brno na našem webu – sekce Přihláška do AEGEE. (Pozn. přihlášku stačí potvrdit jedenkrát, když ti potvrzení zmizí, je to v pořádku, byla odeslána. Toto není povinné, nyní stačí pouze registrace na intranetu.)
 2. Zaplať roční členský příspěvek 500 Kč. Buď převodem na účet  2500122732 / 2010 nebo osobně na jedné z našich schůzek. Odesláním tvé přihlášky a zaplacením poplatku se automaticky stáváš členem AEGEE-Brno. U převodu na účet uveď, prosím, své jméno.
 3. Zaregistruj se na AEGEE intranetu (vlevo pod odkazem Need account? Sign up!). Pokud budeš mít zaplacen členský poplatek, my Tě potvrdíme a můžeš se začít hlásit. Potvrzení na intranetu (přijde Ti mailem heslo) ber zároveň jako potvrzení o přijetí Tvé platby.
 4. Vyber si min. 1, max. 3 letní univerzity, na které bys rád vycestoval. Aktuální seznam najdeš na www.aegee.org/su v sekci Application – List of Summer Universities. Kliknutím na některý z názvů letní univerzity najdeš podrobné info o ceně, ubytování a programu.
 5. Připrav si motivační dopis v angličtině (max. 2500 znaků) pro každou univerzitu, kterou sis vybral. Pamatuj na to, že příliš dlouhý motivační dopis může organizátory spíše odradit.
 6. Vyplň elektronickou přihlášku na letní univerzitu na www.aegee.org/su v sekci Applicatiton & Procedures – Fill in Application Form. Přihlašovací údaje jsou stejné jako na intranet.
 7. Nyní stačí počkat na výsledky výběru. Hodně štěstí! Nezapomeň, že toto všechno musíš stihnout do 24. dubna 2021 a proto to nenechávej na poslední chvíli!

Přihlašování na Letní univerzity probíhá od 15. března do konce dubna 2023, seznam Letních univerzit je již nějakou dobu zveřejněn. Registrace na intranetu je v provozu neustále.