Kdo Jsme?

Vítejte v AEGEE-Brno

AEGEE-Brno, Evropské fórum studentů, o. s. je občanské sdružení, které si klade za cíl podporu vzdělanostního, kulturního, jakož i osobního rozvoje svých členů a rozvoj mezinárodní spolupráce s podobnými organizacemi v zahraničí.

AEGEE-Brno je odnoží stejnojmenné celoevropské organizace. Hlavním cílem je posilování spolupráce mezi mladými lidmi z celé Evropy. To se děje pomocí organizace řady akcí z nichž nejdůležitější jsou tzv. letní univerzity. Pokud se rád bavíš, cestuješ, poznáváš cizí kultury, případně si chceš procvičit své jazykové znalosti v praxi, určitě si u nás přijdeš na své!

V Brně byla pobočka AEGEE založena již v roce 1993, poměrně záhy však přestala fungovat kvůli nedostatku členů. S myšlenkou na její provozování znovu přišla až skupina studentů Fakulty sociálních studií, která se ve dnech 4.–10. března 2007 zúčastnila právě jedné z akcí pořádaných AEGEE – Modelu Evropské unie.

Samotné založení proběhlo 19. 3. 2007 za účasti rozrůstajícího se okruhu zájemců z řad studentů Masarykovy univerzity. Svou přítomností podpořil AEGEE-Brno také viceprezident bratislavské sekce Michal Veselý. Hned po založení byla dohodnuta spolupráce s do té doby jedinými pobočkami AEGEE v České republice – AEGEE-Praha a AEGEE-Plzeň. Od této doby se AEGEE-Brno zařadila k ostatním místním organizacím celoevropské sítě AEGEE a úspěšně vyvíjí svoji činnost.

Historie AEGEE-Brno
Financování AEGEE-Brno

Základem financování jsou členské příspěvky. Podpora dalšími subjekty je ovšem vřele vítána. Zájemci o materiální či finanční podporu nechť se prosím obrací na info@aegee-brno.org. Rozhodnete-li se podpořit naši organizaci, dle dohody vám rádi poskytneme prostor k prezentaci na našich webových stránkách nebo v rámci námi organizovaných akcí.

Chceš se podílet na aktivitách AEGEE-Brno? Zaujala Tě nabídka akcí? Jen několik málo kroků Tě dělí od členství v AEGEE-Brno:

  1. Vyplň elektronickou přihlášku do AEGEE a zaregistruj se do systému AEGEE (Podej žádost o připojení k AEGEE-Brno)
  2. Zaplať na náš účet u Fio banky 2500122732 / 2010 (do zprávy pro příjemce nezapomeň uvést své jméno!)členský příspěvek 500 Kč. Členský příspěvek lze zaplatit i na naší pravidelné schůzce.
  3. Po přijetí platby Tě v systému schválíme (tohle ber jako potvrzení o přijetí platby).
  4. Vítej ve světě AEGEE!
Jak se stát členem AEGEE-Brno