Ohlédnutí za adventním časem

Sice už nám začíná únor, ale stejně bych se chtěl vrátit k událostem doby nedávno minulé, doby kdy jsme řešili jak úspěšně zvládnout zápočty a zkoušky a kde je nejlevnější svařák, abychom ušetřili peníze na dárky – doby adventní.

V předvánočním čase se AEGEE opravdu činilo. Vše začalo úspěšnou organizací Vánočního pub crawlu, kterému ovšem bude věnován příští článek. Následně jsem se vypravil nasát vánoční atmosféru do chorvatského Záhřebu na mezinárodní event December to remember organizovaný AEGEE-Zagreb.

Musím dát za pravdu chorvatským organizátorům, když popisovali tamní vánoční trhy jako jedny z nejkrásnějších v celé Evropě. Společně s ostatními účastníky z celkem 9 států Evropy jsme si navíc, kromě krás hlavního města, skvělého svařeného vína, bruslení, evropské noci a dalších zajímavých aktivit, mohli v zemi našich jižních kamarádů vychutnat i krásnou pro český prosinec zcela netypickou sněhovou nadílku. Pro příští rok tedy všem doporučuji jako jednu z příjemných možností, jak se vyhnout části předvánočního šílenství.

Po návratu ze zahraničí nás ve čtvrtek 20. prosince čekal vánoční večírek. Sešli jsme se na náměstí „U Jošta“, kde jsme měli možnost předvést naše bruslařské umění. Jelikož někteří z nás dokázali úspěšně dostát úsloví, že kdo nepadá, nelyžuje (mírně upravenému pro pohyb na ledové ploše), setkal se nápad zahřát se pokračováním přes vánoční trhy se souhlasem všech zúčastněných. Večer nás pak v kavárně Šestá větev obdaroval tzv. Secret Santa, po jehož nadílce jsme celou akci zakončili v podnicích nočního Brna.

Hned druhý den ovšem následoval společný výlet do Vídně. Odjezd byl velmi prozíravě naplánován až po jedenácté hodině dopolední a tak i ti o trochu více společensky unavení z nás neměli s tímto časem žádné potíže.

Okamžitě po příjezdu do Vídně se k nám připojil náš dlouholetý člen Jaromír, jehož výborná Němčina, podpořená jeho půlročním pobytem u našich jihozápadních sousedů, nám přišla vhod zejména při obědě, kde si mnozí z nás neomylně vybrali pokrmy z nabídky tzv. „Czech and Slovak meals“ a neocenitelnou se ukázala být též na místních vánočních trzích, kde nám hned první prodejce svařeného vína pohotově položil otázku: „Tak čo to bude?“

Po prohlídce Vídně pod vedením Jaromíra došlo také na setkání s našimi protějšky z AEGEE‑Wien, kteří nás provedli po zajímavých studentských místech, na která bychom jako turisté jen asi těžko narazili.

Takový byl tedy poslední předvánoční týden pro členy AEGEE-Brno, a jelikož jsme se poté v lednu všichni opět úspěšně setkali, můžeme konstatovat, že jsme jej přežili ve zdraví a s radostí.

Daniel

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”22″ gal_title=”viden trip”]