Crocky – málem zapomenutý maskot

Pokud by se dnes někdo mladších členů AEGEE-Brno zeptal, kdo je to Crocky a co pro ně znamená, pravděpodobně by se dočkal jen nechápavých pohledů a krčení rameny. Byly však časy, kdy se hruď každého člena i sympatizanta organizace dmula pýchou už při samotném vyslovení toho jména a kdy by i ten poslední z nich šel pro svého maskota do horoucích pekel. Kdo vlastně je a kde se vzal dnes tento poněkud neprávem pozapomenutý symbol organizace?

Jedna z legend říká, že před mnoha lety si jeden ze starých členů AEGEE koupil malého plyšového krokodýlka na klíče. Ten však postupem času rostl (aniž však ztrácel na roztomilosti) až už byl pro běžný studentský byt příliš velký. Jeho majitel se jej snažil zbavit, a právě tehdy se jej ujaly členky AEGEE-Brno, které z nechtěného mazlíčka udělaly symbol svého spolku. Jiná verze příběhu říká, že Crockyho koupili členové dojíždějící do Brna přes Zvonařku v jednom z vietnamských stánků pod Hlavním nádražím. Která verze je pravdivá vědí dnes snad jen dávní AEGEE veteráni, kteří však tajemně mlčí a sám Crocky, který nemůže mluvit (protože má zašitou hubu žejo). Ať už tomu bylo jakkoliv, stal se krokodýl brzy miláčkem všech. Pozici oficiálního maskota mu členové museli vydobýt tanečkem na oblíbenou písničku Schnap schnap Schnappi před zaplněným sálem na Agoře v nizozemském Entschede v roce 2012. Pak již krokodýla čekala řada dobrodružství jak ve světě (zúčastnil se slavné výměny s AEGEE-Amsterdam v roce 2012) tak doma (s Ditou vystoupal na Ještěd, stal se jedním ze symbolů NWM v Brně). Avšak jak staří členové postupně ustupovali do pozadí, případně z organizace v důsledku nových povinností odcházeli, ztrácel na významu také Crocky. Postupně se přestal objevovat na oficiálních fotkách, a nakonec se stal pouze jedním z reliktů minulosti, který pro novou krev v organizaci již příliš neznamená. Pokud by vás zajímalo, kde se kdysi hrdý maskot AEGEE-Brno nachází dnes, pak vězte, že spí v posteli se současnou prezidentkou (ověřeno ze spolehlivých zdrojů) a čeká na svou chvíli. A doufejme, že ta přijde již brzy, dle starého proroctví totiž AEGEE-Brno čekají zlaté časy, teprve až se Crocky stane hlavním miláčkem letní univerzity.

S členy AEGEE v Olympii

o

Crocky vítá nizozemskou delegaci

423189_10150642357987682_1700557307_n

 

Crocky zdolává Ještěd

j

S AEGEE-Brno na bowlingu

b

Kočky na Crockyho vždycky letěly…

k1 k2 k3

 

…a když ne ty dvounohé, vezme klidně zavděk čtyřnohými…

ko ko2 ko3

 

…a když nejsou ani ty, tak chlast to jistí

ch

 

 

A takhle nějak musely členky AEGEE-Brno tančit aby svého dostaly svého maskota ze spárů únosců během NWM v Brně v roce 2012