CZECH-Out-SLOVAKIA SU 2010


Léto je definitivně pryč a my už můžeme jenom vzpomínat na dobu krátkých sukní, triček a především dobu, kdy jsme věděli, že před námi leží ještě několik měsíců volna. Město Brno působí přes hlavní prázdniny zamlkle, tedy alespoň zdánlivě.

My jsme se snažili vzbudit z prázdninové letargie a zorganizovali jsme každoroční Letní univerzitu. Tentokrát jsme osud naší antény vložili do rukou AEGEE-Bratislava a společným úsilím jsme naplánovali čtrnáctidenní maraton akcí, her a poznávání středoevropské kultury.

S napětím jsme čekali, kdo navštíví stránky http://www.projects.aegee.org/suct/su2010/, vybere si naši Travelling Summer University (TSU) pod názvem „CZECH-Out-SLOVAKIA“ a vyplní přihlašovací formulář. Ano, jenom tolik stačí, aby kdokoli z Evropy mohl být vybrán jako participant, a mohl tak poznat krásy naší země.

Ačkoli začátek akce byl stanoven na první den v měsíci srpnu, netrpěliví účastníci se začali sjíždět již o několik dnů dříve. Jako organizátoři jsme pochopitelně věnovali svůj čas i těmto cestovatelům a dohlédli jsme, aby se seznámili a spřátelili co nejrychleji. Počátkem srpna v Brně trávilo čas 24 cizinců z rozličných koutů Evropy, všichni samozřejmě na naše srdečné pozvání.

A jak taková TSU funguje?

Úkolem organizátorů eventu je poznat s účastníky několik měst. Ti naši poznali během brněnské části Brno, Lednici, Vídeň a Znojmo a potom během slovenské části zažili přírodní krásy a výlety po Detvě a okolí a samozřejmě strávili i několik dní a především nocí v hlavním městě Bratislavě. Podívali se po památkách, které města nabízí (namátkou jmenuji Petrov, Špilberk, Lednicko-Valtický areál, rotunda ve Znojmě, Bratislavský hrad, Schönbrunn, Děvín a další a další), ochutnali moravskou kulturu vinařství plnými doušky ve sklípku, zdolali výškové překážky v lanovém centru, nachodili kilometry po přírodních rezervacích a okolí, zvládli poznat i ubytování v přírodě, když jednou nocovali na skautské základně ve spacácích a samozřejmě neopomněli jsme se vyřádit na koupalištích. Vždyť bylo tak krásné léto!

Dá se říct, že po čtrnácti dnech od nás odjížděli spokojení, unavení mladí lidé, kteří si domů odvezli především nezapomenutelné zážitky. My doufáme, že se k nám alespoň někteří brzy znovu vrátí a připomenou nám tradice, které nás stihli naučit a vynikající jídla a nápoje, které nám s nadšením prezentovali ať už na Noci vaření národních jídel, Evropské noci či Španělské noci.

My již v těchto chvílích spřádáme plány na další akce v evropském měřítku, které se uskuteční v brzké době.

 

113 thoughts on “CZECH-Out-SLOVAKIA SU 2010”

  1. Pingback: counseling austin tx

  2. Pingback: สล็อตวอเลท

  3. Pingback: twittervideodownloader.io

  4. Pingback: bbw femdom

  5. Pingback: briansclub CVV

  6. Pingback: DayZ cheats

  7. Pingback: Parasol met voet

  8. Pingback: orange hawaiian mushroom for sale magic boom bars where to buy psilocybin capsules for sale

  9. Pingback: 다시보기

  10. Pingback: meja365

Leave a Comment

Your email address will not be published.