LTC v Lomničce

O víkendu 30. 1.-1. 2. bychom aktivní členy Aegee Brno našli na Local training course pro nové členy. Pestrý koktejl přednášek, workshopů, ale i zábavy všeho druhu si tentokrát organizátoři pro nováčky připravili do zapadlé Lomničky u Tišnova.

Nejdřív práce…
Mediation commission, EPM, Agora, že nevíte, co to znamená? A nevěříte, že to lze vysvětlit zábavnou (nebo alespoň ne úplně nudnou) formou? A přesto se podařilo. Krom struktury Aegee se noví členové seznámili s mezinárodním levelem organizace, jejími webovými portály, financováním (kolik stála pračka pro bruselské vedení?), vyzkoušeli si, jaké to je plánovat event a zamysleli se nad cíli a cestami Aegee.

A na co se můžete těšit příští půlrok? Třeba na jarní NWM, v pořadí již třetí International dinner, výměnu s Aegee Maribor, nebo třeba tradiční Letní univerzitu, tentokrát pod efektním názvem „Become a lion“.

Bilancování předchozího termu ukázalo dosažené úspěchy (některé plány byly splněny na 200%), ale také možné rezervy. A na co se můžete těšit příští půlrok? Třeba na jarní NWM, v pořadí již třetí International dinner, výměnu s Aegee Maribor, nebo třeba tradiční Letní univerzitu, tentokrát pod efektním názvem „Become a lion“.

…pak zábava
Z neznámých důvodů se letošní zimní LTC neslo ve znamení pantomimy. Tak mohli přítomní zhlédnout němé ztvárnění hlemýždě nesoucího sůl na hřbitov, filmu Rrrrr, nebo hitu 70. let Don´t stop me now. Netřeba dodávat, že s rostoucí alkoholovou stimulací byla Lomnička svědkem stále kreativnějších výstupů, zkrátka kdo nejel, prohloupil.

Jakousi třešničkou na dortu letošního LTC byla Skype konference s přáteli z Aegee Heraklio. Přes počáteční technické problémy na straně našich řeckých přátel (ani se nechce věřit, že by Řekové mohli mít nějaké problémy že…), se nakonec zadařilo a krom veselé virtuální družby, proběhla také znalostní hra, zazněl vtip o plejtvákovi a zatančil se tradiční řecký tanec Sirtaki.
Zimní LTC je za námi, ale netřeba truchlit, neboť za dveřmi jsou již další výzvy a události a věřte, že Aegee Brno zůstane v centru dění.