International Dinner #2

My všichni v AEGEE moc dobře známe Evropskou noc. Nezapomenutelný večer, který je součástí každé mezinárodní události, kdy všichni účastníci vybalí ze zavazadla dobroty, které dovezli ze své domoviny. Každá země slavnostně představí své pochutiny a pak se už jen ochutnává a ochutnává až do rána…

Připravte, uvařte, upečte to, co máte rádi a podělte se s ostatními!

Začátkem nového semestru se nám v AEGEE-Brno po Evropské noci zastesklo. Ale uvědomili jsme si, že nám nic nebrání ji uspořádat v Brně jen tak a pozvat i brňáky všech národností. Aby bylo trochu jasnější, jakou akci to pořádáme, a abychom se neomezovali jen na jeden kontinent, upravili jsme název na „International Dinner“. Myšlenka byla jednoduchá: „připravte, uvařte, upečte to, co máte rádi a podělte se s ostatními“. Akci jsme uspořádali v krásném industriálním prostoru Malé Ameriky. Lokalita byla nakonec asi jediný zádrhel večera – hala na Malé Americe sice nabízí úžasný pohled na Petrov, v noci navíc úžasně nasvícený, ale cestou se dá lehko zabloudit, což se bohužel některým účastníkům stalo… Omlouváme se všem bloudícím a slibujeme, že příště se polepším!

Na stolech se sešla velmi pestrá nabídka – ohutnat jste mohli speciality ze Slovenska, Turecka, Španělska, Ruska, Rumunska, Itálie, Indie a samozřejmě i z Česka, kde nechyběla ani kachna se dvěma druhy zelí a knedlíků.

Na stolech se nakonec sešla velmi pestrá nabídka – slovenské halušky, kuskus a další speciality z Turecka, ze Španělska například tortilla, široká nabídka z Ruska, rumunský koláč, ukrajinské pelmeně, bezkonkurenčně nejsladší italský dezert, exotická indická jídla, a samozřejmě český stůl, kde nechyběl poctivý domácí guláš nebo kachna se dvěma druhy zelí a knedlíků. Večer zahájila moderátorka, která obešla všechny stoly, a kuchaři ze všech zemí měli možnost představit své jídlo. A pak se už jen neřízeně (a možná i nezřízeně) degustovalo. Na akci samozřejmě nechyběl bar ani hudba.

Troufneme si tvrdit, že všem zúčastněným se na akci líbilo a chutnalo a že nikdo neodešel domů hladový. Jo, a o International Dinner se psalo i na gurmánském blogu.

Tak co, už se těšíte na příští „ídéčko“?