The CZexiest Trip EVER

Evropské fórum studentů, působící v Brně od roku 2007 jako jedna z řady antén celoevropské sítě AEGEE, pořádalo ve dnech 28. června – 14. července 2009 cestovní letní univerzitu s názvem The CZexiest Trip EVER. Tuto akci, poměrně náročnou na přípravu, jsme pořádali spolu s anténami Aegee-Plzeň a Aegee-Praha.

Náplní cestovních letních univerzit není jen poznat nové kamarády, ale i poznat kulturu země, která akci pořádá. Participanti v průběhu eventu vždy navštíví minimálně čtyři města, ve kterých si užijí alespoň pár dnů zábavy a nabitého programu. U nás tomu v létě nebylo jinak. První zastávkou třicítky cizinců s organizátory byla Plzeň, město známé především díky škodovkám a dobrému pivu. Obojí jsme řádně prozkoumali nejen při návštěvě Plzeňského Prazdroje a technického muzea Techmanie, ale i při neopakovatelných večerních akcích. Účastníci si rovněž prohlédli Západočeskou univerzitu v Plzni a seznámili se s možnostmi studia, které jim nabízí.

Druhou část nepříznivě ovlivnilo počasí, nemohli jsme tudíž z bezpečnostních důvodů dodržet původní plán – sjezd Vltavy. Organizátoři ale nesložili ruce v klín a za pár dnů dokázali nemožné. Místo na Vltavu jsme jeli do Českého Krumlova. Prohlédli jsme si další nádherné české město a zároveň jsme díky ubytování ve vodáckém kempu byli řece nablízku. Neopomenutelným zážitkem z této části byla European night, večírek, na kterém všichni velmi intenzivně poznávali tradiční produkty z ostatních evropských zemí.

Z Krumlova dorazila do Prahy, třetího města na naší cestě, už pořádně stmelená parta účastníků. Letní univerzita se přehoupla do své druhé poloviny a participanti zde poznali téměř všechny významné památky, jimiž hlavní město každoročně láká řadu turistů. Nechyběla ani exkurze do nejznámějších studentských klubů a restauračních zařízení a večerní procházky po Petříně a okolí, protože jsme bydleli pár minut odtud. Unavení účastníci využili bohatě i volna k nakupování, aby po příjezdu domů měli památku na začátek léta, který u nás v České republice strávili.

Poslední část eventu strávili naši zahraniční hosté v Brně, kde se seznámili s historickým centrem města. Prošli si ho i sami v rámci city rally, při plnění úsměvných úkolů, které organizátoři připravili. Jako nejpovedenější úsek brněnského programu hodnotím návštěvu lanového centra. Ti účastníci, kteří v sobě našli dostatek odvahy a nebáli se výšek, si vyzkoušeli skoro všechny atrakce, které centrum skýtá.

Troufám si říct, že s opravdu jedinečnými zážitky odtud odcházeli participanti naladěni na následující jednodenní fakultativní výlet. Měli na výběr hned z několika možností: podívat se do Vídně, prozkoumat Bratislavu nebo zůstat v Brně, pokud už neměli síly na další cestování.

A co SU přinesla nám, jako organizátorům? Díky letošní cestovní letní univerzitě jsme se seznámili s řadou báječných lidí, poznali jsme lépe naše města, vybrousili jsme angličtinu a odnesli jsme si zážitky, na které se nezapomíná. Tímto příspěvkem bych ráda poděkovala všem partnerům, participantům a organizátorům, díky nimž akce proběhla téměř bez problémů. Zároveň přeji příštímu ročníku této mezinárodní akce, ať proběhne ještě ve větším rozsahu a přiláká do České republiky ještě mnohem více nadšených turistů.

Za organizační tým Aegee Brno
Jana “Melinka” Kralovianská

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.