Výměna s AEGEE-Wien – příjemný víkend i cenná zkušenost

Na úvod dovolte organizačnímu týmu poděkovat obětavému Jaroslavovi, který u sebe ubytoval pět Vídeňáků a připravil pro ně city tour, trpělivé Mari, která u sebe ubytovala zbývající dva a obětovala kvůli nim sobotní večer, nestárnoucí hvězdě Peti, která se měla lví podíl na realizaci sobotního i nedělního programu, skvělé Tišce, která pomohla s návštěvou lamího centra, připravila Vídeňákům program na nedělní odpoledne a napekla koláče, šikovné Kamči, která napekla buchty a všem, kteří si našli chvíli v hektickém čase blížícího se zkouškového a potěšili nás svou přítomností.

A jak vypadala samotná návštěva? Kvůli chaotickým příjezdům našim rakouských přátel, kteří se do Brna dopravovali na čtyřikrát, nezbyl z původního programu kámen na kameni. Již v pátek večer se pro nízkou účast na rakouské straně nemohl uskutečnit tradiční pub crawl a byl proto nahrazen obyčejnou exkurzí po známých brněnských podnicích (Na Stojáka, Pegas, Středověká krčma…), která skončila nad ránem v Expedition klubu. Druhý den (nebo spíše ten den o několik hodin později) pak Jaroslav připravil našim hostům prohlídku města spojenou s návštěvou Špilberku a Kasemat. Z návštěvy přehrady sešlo kvůli silnému dešti, a tak si Vídeňáci místo toho mohli prohlédnout atomový bunkr Z10 a následně využít výhod muzejní noci a navštívit mamuta v Anthroposu (hlavně dámská část návštěvy jej ocenila obdivnými vzdechy) a plynovou komoru v Muzeu romské kultury. Večer pak zakončila soukromá party v klubu Mandarin (fakt jsme tam byli sami…). Nedělní dopoledne jsme pak s ctěnou návštěvou strávili na Hádech, udělali si piknik a navštívili lamí centrum. Pak již následoval volný program a odjezd domů do metropole na Dunaji.

Přes některé problémy spojené se zmatky a špatně odhadnutými časovými limity se výměna vydařila a na oplátku se AEGEE-Brno dostalo pozvání do Vídně. Samotná akce také představovala poslední větší event AEGEE-Brno před Letní univerzitou a přinesla tak spoustu cenných poznatků (např. nikdy se větší skupiny cizinců neptejte, co chtějí dělat, vypukne chaos…).

 

Bohužel většina fotek se stále zpracovává, takže postuji pouze fotku paní průvodkyně a tří alfasamců

lama2