Let’s Czech Culture

V létě 2013 jsme jako každý rok organizovali letní univerzitu. Ale tentokrát to pro nás bylo něco nového, protože to bylo poprvé v historii AEGEE-Brno, kdy jsme organizovali tuto akci sami, bez spolupráce s jinou anténou. A jak se nám to povedlo? To si můžete přečíst v článku, který napsala hlavní organizátorka naší letní univerzity Tereza. A pokud vás zajímá, jak to na akci vypadalo, podívejte se do naší galerie.

Let`s Czech Culture

Jaké to je organizovat Letní Univerzitu? Hodně práce nebo hodně zábavy? Stojí to za to?
Má odpověď je jednoznačně ano! Obzvlášť pokud pracujete v tak skvělém týmu jako je AEGEE-Brno.

Zažít Letní univerzitu jako účastník a organizátor je samozřejmě jiné a vřele doporučuji vyzkoušet oboje. Ovšem organizace přináší ten dodatečný pocit uspokojení, pokud se něco povede. Co všechno je potřeba nachystat, si člověk uvědomí, až když se opravdu začne, protože příjezd účastníků už je téměř poslední fáze.

Co bych však ráda sdílela zde, jsou okamžiky, které utkvěly v mé hlavě nejvíce. Ať už to byl příjezd našich účastníků, na které jsme netrpělivě čekali nebo náš ranní taneční energizer v místním pubu, kterým jsme překvapili nic netušícího majitele, vynikající obědová menu, nad kterými se naši účastníci rozplývali či velmi veselá a pohodová Evropská noc. Všichni jsme si zajisté užili bohaté večerní kulturní aktivity, ať už to byl Pub Crawling, který sklidil obrovský úspěch či ochutnávka vína, která se nesla v českém duchu a příjemné atmosféře.

Naše organizátorské výhružky rovněž zafungovali velmi dobře pro přesuny mezi jednotlivými městy, neboť účastníci byli vždy včas připraveni vyrazit. Jediné, co nebylo v naší moci ovlivnit, bylo obrovské vedro, které ztěžovalo pobyt venku. Kompenzovali jsme ho ale přítomností studených sprch v Mikulově, které byly vždy velmi osvěžují. Noční hra s cestou na Svatý kopeček byla příjemným zpestřením programu nejen pro účastníky, stejně jako spontánní koupání v bazénu brněnského večerního klubu.

Poslední večer už se však nesl v nostalgickém duchu. Jako organizátoři jsme si připravili překvapení i ocenění pro naše účastníky, co jsme ovšem nečekali, bylo to, že i oni připravili něco pro nás. A tak jsme dostali nového maskota s plným kyblíkem čokoládových bonbonů a velký papír s pusou a podpisem od každého účastníka. Skoro bych řekla, že nás trumfli. A tak jsme uzavřeli krásných deset dní vzájemným psaním vzkazů, zpíváním a spíláním o tom, že se brzy musíme znovu potkat. Někde v Evropě.

Tereza Mikšíková, AEGEE-Brno

63 názorů na “Let’s Czech Culture”

  1. Pingback: 3languish

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.